ODRŽANO 2. ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

Autor: Marija Malnar Zidarić, 19. 10. 2017.

18. listopada 2017. u prostoru Gradske knjižnice i čitaonice „Viktor Car Emin“ Opatija održano je 2. županijsko natjecanje u čitanju naglas, a glavni je organizator manifestacije naša Škola. Nakon četverogodišnje stanke projekt je ponovno zaživio i u Primorsko-goranskoj županiji, a kao dio širega, nacionalnog projekta koji se održava u Sisku, također unutar gradske knjižnice.

Osim učenika-natjecatelja (Vito Juričić i Petra Deranja), Školu je predstavljao zbor pod vodstvom učiteljice Marine Dadić, kao i lutkarice Lara Mance i Ana Kinkela.

Natjecanje je započelo u 10 sati, svečanim otvaranjem zbora i uvodnom riječi ravnateljice Gradske knjižnice, nakon čega je uslijedilo interpretativno čitanje učenika, predstavnika 6 osnovnih škola, u mlađoj i starijoj kategoriji.

Stručno povjerenstvo donijelo izabralo je najbolje: učenike Nou Crnića iz OŠ Nikola Tesla te Aleka Blečića iz OŠ Brajda. Našoj učenici, Petri Deranji nedostajalo je svega 0,5 boda do pobjede u starijoj kategoriji.

Nakon proglašenja pobjednika, zborskom je pjesmom završeno 2. županijsko natjecanje u čitanju naglas s najavom idućega na kojemu će, vjerujemo, biti uključeno još više škola.