FEN

Autor: Saša Bačić, Kristina Bačić, Kristina Krapić, 23. 10. 2017.

U Opatiji od 18. do 22. kolovoza 2017. godine održan je Festival nezavisnih kazališta Republike Hrvatske. U festivalu su sudjelovali učenici i profesori naše škole.

19. kolovoza učenici 4.a i 4.c te 1.a  i 1.b razreda sa svojim nastavnicama pogledali su predstavu Ritam tam- bajka o ritmu u Centru Gervais.

20. kolovoza sva tri razredna odjela područne škole Veprinac uživala su u predstavi Ja pa ti pa mi, epoizoda stranci. Istog dana sva tri razredna odjela područne škole Ičići pogledali su predstavu Velika staklena avantura. Sve su predstave bile besplatne za djecu.

19. i 20. kolovoza u maloj dvorani Centra Gervais održana je lutkarska radionica pod vodstvom kazališne i likovne umjetnice Krune Tarle. U radionici su sudjelovale profesorice: Bojana Lanča, Tatjana Bonazza Čekada, Vanja Kusturin Zukić, Ljiljana Božić, Ljerka Knežević i Kristina Krapić. Cilj radionice bio je motivirati odgajatelje i nastavnike za dodatnu kreativnu dimenziju u radu s djecom te uvođenje lutke u nastavu. Sudionice su također izrađivale lutke pomoću gipsanog zavoja.

I profesori i djeca bili su zadovoljni programom predstava i radionica.

Novinarka: Petra Deranja, 8.c