Najava Eurochild konferencije ,,Gradimo bolju Europu s djecom: pridružite nam se˝

Autor: Iva Kovačević, 8. 2. 2018.

25.siječnja 2018. u 9:30 održala se konferencija za medije u Centru Gervais. Na konferenciji su se mediji upoznali s nadolazećom konferencijom Eurochild-a  "Gradimo bolju Europu s djecom: pridružite nam se". Na konferenciji su govorili Petra Deranja, dječja gradonačelnica grada Opatije; Sanja Škorić, tajnica DND-a Opatija; Jana Hainsworth, generalna tajnica Eurochild organizacije iz Bruxellesa; Valentina Otmačić, predstojnica Ureda UNICEF-a u Hrvatskoj i Ivo Dujmić, gradonačelnik grada Opatije. (Autorica teksta: Valeria Puž - novinarska grupa)

Saznali smo kako će Opatija biti domaćin ove konferencije od 29. do 31. listopada 2018. te istovremeno i 14. susreta Dječjih vijeća Hrvatske. Na konferenciji se očekuje oko 500 sudionika, a njezina tema bit će aktivno sudjelovanje djece u donošenju javnih politika na lokalnoj, nacionalnoj i europskoj razini. Organizator konferencije je organizacija Eurochild iz Bruxellesa koja je usmjerena na poboljšanje kvalitete života djece i mladih,a Opatijski je DND njihov punopravni član od 2010.