Pomaganje našoj prijateljici Emi

Autor: Iva Kovačević, 2. 5. 2018.

Ema Ratkajec, učenica 7.b razreda, već gotovo dvije godine ne može polaziti nastavu u školi zbog bolesti. Učenica ima autoimunu bolest koja napada bubrege te joj je potreban odlazak na terapije u Njemačku da bi se stanje poboljšalo. Nažalost terapija je skupa i potrebno je skupiti veću količinu novčanih sredstava. Iz tog se razloga i naš razred odlučio uključiti u dobrovoljnu akciju prikupljanja sredstava. Na inicijativu mame jednog od učenika (Duje Marinovića), počeli smo izrađivati anđele za prodaju. Anđeli su rađeni od pečene gline i ukrašavani dekupaž tehnikom. Izrađivali smo ih u Eminu domu, a prodavali na Trsatu ispred crkve na štandu za kojeg se opet pobrinula Dujina majka. Na taj smo način prikupili znatan iznos, no nažalost nedovoljan pa i dalje nastavljamo s izradom i prodajom.   Nadamo se da ćemo uz pomoć župe Volosko i grada Opatije uspjeti prikupiti što više novaca za liječenje naše prijateljice iz razreda. Ovu lijepu akciju popratio je Kanal Ri s kojeg su preuzete fotografije. (Učenice 7.b razreda : Hana Kulišić i Tamara Gašparuš)