Opatijski dječji dan 👦

Autor: Iva Kovačević, 8. 5. 2018.

4. svibnja 2018.  nizom aktivnosti obilježen je Opatijski dječji dan. Za mlađe osnovnoškolce  u sportskoj dvorani Marino Cvetković bile su održane radionice Crvenog križa te su se rasplesali pod vodstvom KŠR Gorovo. Nešto kasnije za sedme i osme razrede od strane DND-a Opatija organizirana je rasprava pod nazivom „Trebamo li odluke donositi svi, što misliš ti?“.

Na raspravi su bili prisutni zamjenik gradonačelnika gospodin Emil Priskić, ravnatelj naše škole, bivši vijećnici dječjeg gradskog vijeća i predstavnica Policijske postaje Opatija.  Opatijski dječji dan obilježili su i vrtićari te učenici područnih škola.

U jutarnjim satima za školarce je organizirana rekreacija, a vrtićari su svoj program imali u poslijepodnevnim satima. Zabavili su se uz DJ Miru, mađioničara Andreja The Illusionista, likovnim radionicama te radionicom pod nazivom „Povrće je moćno, a voće sočno… za zdravlje to nam je odlično“. Program je zaista bio bogat i bilo je ponešto za svakoga, veselimo se sljedećem Opatijskom dječjem danu. (novinarka: Petra Deranja, 8. c)