Posjet predstavnika Veleposlanstva SAD-a našoj školi

Autor: Iva Kovačević, 28. 5. 2018.

Predstavnici Veleposlanstva Sjedinjenih Američkih Država gđa.Bahlen i narednik Aeric posjetili su našu Školu u petak 15.5.2018. Učenici 6.,7. i 8. razreda imali su priliku upoznati se s radom i funkcijama Veleposlanstva te životom marinaca. U jednosatnom razgovoru na engleskom jeziku učenici su slušali predavanje o tijeku obuke marinaca, dužnostima i načinu života. Gost je učenicima uspješno predočio pojam, ideju i djelokrug aktivnosti američkih marinaca. Nakon toga uslijedila su pitanja učenika o životu u SAD-u, detalji o životu vojnika u svijetu i Hrvatskoj. Učenici su zainteresirano pratili i uspješno postavljali pitanja na engleskom jeziku. (Adriana Kranjac Mišković)