OBAVIJEST O NABAVCI UDŽBENIKA I DODATNIH MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./2020.

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 18. 6. 2019.

U eksperimentalni program „Škola za život“ u školskoj godini 2019./2020. ulaze prvi i peti razred te sedmi razred STEM područja (Fizika,Biologija i Kemija) . Ministarstvo je osiguralo sredstva za nabavku obaveznih udžbenika te udžbenika iz izbornih predmeta za učenike koji kreću u navedene razredne odjele. O popisu dodatnih materijala i nabavi istih bit ćete obaviješteni naknadno. Sredstva za dodatne materijale (radne bilježnice, likovna mapa i kutija iz Tehničke kulture) nisu osigurana u proračunu Grada Opatije.

Za razredne odjele koji ne sudjeluju u „Školi za život“ obvezni udžbenici te udžbenici iz izbornih predmeta bit će osigurani, ali nisu osigurana sredstva za dodatne materijale za školsku godinu 2019./2020.

Na službenim stranicama Grada Opatije možete pročitati sve novosti vezane za udžbenike za osnovnu školu te tko ostvaruje pravo na naknadu za ostale dodatne materijale.

-Kako u Proračunu za ovu godinu nisu osigurana sredstva ove namjene, nije moguće planirati nabavu radnih bilježnica za sve učenike. Učenicima iz obitelji koji ostvaruju pravo na zajamčenu minimalnu naknadu u Centru za socijalnu skrb, škola/e će sredstvima državnog proračuna osigurati radne bilježnice odnosno druge obrazovne materijale.

Ono što je moguće realizirati ovogodišnjim proračunskim sredstvima Grada je nabava radnih bilježnica za učenike koji temeljem Odluke o socijalnoj skrbi i zdravstvenoj zaštiti ostvaruju pravo na besplatnu marendu i/li produženi boravak temeljem uvjeta prihoda ili posebnog uvjeta. Više na službenima stranicama Grada Opatije: http://www.opatija.hr/hr/vijesti/novosti/obavijest-o-udzbenicima-za-osnovnu-skolu,11209.html

U nastavku se nalazi popis udžbenika i radnih bilježnica za razredne odjele koji nisu u eksperimentalnom programu „Škola za život“.

Serena Calderara Cvjetović i Kristina Krapić