WHY? WARUM? PERCHÉ?

Autor: Marijana Mavić, 12. 10. 2020.

Projekt kojim se želi skrenuti pozornost učenicima i roditeljima na važnost i korisnost učenja stranih jezika.

Vijeće Europe promiče višejezičnost u cijeloj Europi.  Europski dan jezika obilježava se 26.rujna.

Vaše učiteljice stranih jezika osmislile su trojezični kviz kako bismo svi zajedno doprinijeli kulturi učenja jezika. U online kviz uključilo se tridesetak učenika. Nagradili smo one koji su se istakli znanjem, vještinom, motiviranošću i brzinom.

Dajana Bobić (8.b), Paola Janjetić (6.c) te Antonia Mara Brko (8.c) osvojile su podijum Kahoota. Čestitamo!

Uručen im je poklon koji uključuje tipične i tradicionalne proizvode zemalja čije jezike učimo u našoj školi, a jedna lokalna poslastica bila je trojezična slikovnica „Kip na hridi, Kraljica mora-Opatijska Madona“.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju.

Svi vi koji ovoga puta niste osvojili nagradu ili niste sudjelovali, nemojte se rastužiti… uskoro uz nove aktivnosti krećemo opet prema bogatstvu i raznolikosti kultura.

Europski dan jezika povezali smo s 10. listopadom, svjetskim danom mentalnog zdravlja. Učenjem jezika utječemo i na naše zdravlje.

Istraživanja i znanost su dokazali da učenje stranog jezika :

1) utječe na rast mozga

2) ima jači učinak na demenciju od bilo kojeg drugog rješenja

3) jača auditivne sposobnosti

4) razvija senzibilitet za razne jezike

5) poboljšava pamćenje i koncentraciju
6) mijenja pogled na svijet
7) obogaćuje materinski jezik

Prevedeno i prilagođeno sa:

Želite saznati više? Zaustavite se u holu škole i pročitajte!

Mi znamo zašto!

Do sljedećeg jezičnog izazova budite vrijedni i radosni!

Pozdravljaju vas učiteljice stranih jezika!

Auf Wiedersehen! Arrivederci! Goodbye!

Loreta Jeknić i Ivana Uremović Gašić