SVJETSKI USPJEH NAŠEG ERIKA

Autor: Marijana Mavić, 10. 5. 2022.

Erik Golubović ostvario je izuzetan uspjeh na svjetskom prvenstvu u šahu na natjecanju u Grčkoj na otoku Rodosu koje se održalo od 29.4.2022. do 4.5.2022.

Erik se natjecao u dvije kategorije i u obje je postigao izniman rezultat. U kategoriji ubrzanog šaha osvojio je sjajno 8. mjesto, a u kategoriji brzopoteznog šaha visoko 5. mjesto. U natjecanju je ukupno sudjelovalo 337 natjecatelja iz 40 zemalja širom svijeta, većinom državnih pobjednika. Erik je, naime, bio najuspješniji hrvatski natjecatelj. Želimo mu svu sreću u daljnjim natjecanjima u Grčkoj, ovaj puta u Solunu koje će se održati u srpnju, te krajem godine na Europskom prvenstvu koje će se održati u Turskoj. Čestitamo mu od srca!

Novinarka: Anja Kučić, 7.b