REZULTATI INA-e PROJEKT DRAGOCJENA PLASTIKA

Autor: Marijana Mavić, 23. 6. 2022.

Ove godine uvedena je i održana nova izvannastavna aktivnost - projekt Dragocjena plastika. Uključili su se učenici 4.a razreda, a surađivali smo i s ostalim učenicima četvrtih razreda uključenih u produženi boravak te njihovim učiteljicama: Anjom Malvić, Marijom Kinkela i Andreom Abramović.  Uspješnu suradnju ostvarili smo s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo PGŽ-a i Komunalcem d.o.o. Jurdani. Oni su u sklopu svog projekta prikazivali video zapise, a ti isti privukli su prvu novčanu donaciju koju smo utrošili na izradu stroja za mljevenje plastične ambalaže. Naredne godine imamo za cilj nastaviti uspješno započetu suradnju s Akademijom primijenjenih umjetnosti u Rijeci osobito s  doc. mr. art. Darijom Žmak Kunić, prodekanicom za umjetničko-znanstvenu djelatnost, u osmišljavanju proizvoda od reciklirane plastike. Povezali smo se i sa spisateljicom dječjih priča na temu ekologije Nikolinom Bošnjak koja nas je potakla na kreativnost.

Rezultate naših aktivnosti pogledajte u e-knjizi.