EKO AKCIJE 3.B

Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 23. 6. 2022.

Učenici 3.b razreda sudjelovali su u  ove školske godine u više eko akcija. U sklopu velikog ekološkog projekta Rezolucija Zemlja koji je pokrenuo  i Večernji list kako bi još više promicao ideju ekološke osviještenosti među najmlađima snimili smo te poslali video  u trajanju do 2 minute na Večernjakov natječaj u mjesecu svibnju 2022. Cilj je bio angažirati učenike osnovnih i srednjih škola da na maštovit i zabavan način promisle o svim EKO temama te se izraze na kreativan način. Najbolji će osvojiti i vrijedne nagrade - izlet na Plitvička jezera.

Zadatak je glasio:

EKO superjunak - Uzrast: od 1. do 4. Razreda - Ovo je zadatak za naše najmlađe! Nikad niste premladi da spasite Zemlju. Ali kako? Uz pomoć vašeg razrednog superjunaka. Snimite kratak video u trajanju do 2 minute na temu “EKO SUPERJUNAK”. Opišite i vizualno prikažite svog hrabrog Eko heroja koji će spasiti Zemlju. Osmislite njegovo ime, osobine, moći, cilj, misiju, glavnog neprijatelja…

Mi smo našeg EKO superjunaka nazvali  „Dupin Jadranko“, a video smo snimili na šljunčanoj plaži Lipovica. Pristiglo je više od 200 prijava. Nismo izabrani, ali smo ponosni jer smo sudjelovali.

Učiteljica Gordana Jedriško Popeškić