Autor: Serena Calderara Cvjetović, 26. 2. 2016.

U povodu 105. obljetnice rođenja Grigora Viteza, u našoj je knjižnici od 15. do 25. veljače, održana izložba. Učenici 5.a i njihova profesorica Vlatka Crnković napravili su zanimljive plakate na temu Vitezovih pjesama, koje su čitali za lektiru.

Grigor Vitez se smatra začetnikom moderne hrvatske književnosti za djecu. U čast Grigoru Vitezu, 1967. godine, ustanovljena je nagrada Grigor Vitez koja se dodjeljuje za najbolju dječju knjigu u  Hrvatskoj.