Autor: Serena Calderara Cvjetović, 7. 9. 2018.

Ovu školsku godinu, osmaši su započeli s terenskom nastavom u Vukovaru. U dvodnevnom posjetu, 5.i 6. rujna, razgledali su najvažnije lokalitete u Vukovaru.

Prvoga dana održana su dva predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar, nakon čega smo prošeteli gradom. Večer je završila dobrom zabavom na Dunavskoj šetnici (na brodu) gdje je održana disco večer. Drugi dan je bi namijenjen za razgledavanje koje je započelo u vojarni ispred hostela. Potom smo se ukrcali u autobus te posjetili sljedeće lokacije: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom Ovčara, Masovnu grobnicu Ovčara, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica '91, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Kukuruzni put - Put spasa, Borovo naselje i crkvu sv. Filipa i Jakova.

Dvodnevno druženje završilo je u Školi mira gdje smo poslušali predavanje te je održan kviz. Za našu školu vrijedno su se borili Erik Ljubičić i Matteo Galotto.

Uz razrednike Mariju Žilić, Marinu Dadić i Adriana Škaricu u pratnji su bile knjižničarka Serena Calderara Cvjetović i časna sestra Tereza Simonović.