Autor: Serena Calderara Cvjetović, 12. 6. 2019.

Našu školu 11. lipnja su posjetili učenici i profesori Osnovne škole "Antun Klasinc", Lasinja. U sklopu svog izleta u Rijeku odlučili su posjetiti i Opatiju u dogovoru sa školskom knjižničarkom. Učenici i njihovi profesori razgledali su školu u pratnji knjižničarke Serene Calderara Cvjetović i prof. Vanje Kusturin Zukić. Nakon razgledavanja škole s vodičkinjom Ivanom Dobričić, koju nam je omogućila Turistička zajednica Grada Opatije, razgledali smo Opatiju i njene ljepote. Učenici su se kući vratili puni dojmova.