EKO vijesti

Izložba EKO plakata postavilo Ekološko društvo Žmergo

Autor: Fredi Glavan, 16. 12. 2009.

Žmergo ove godine provodi projekt pod nazivom Ekološka edukacija od vrtića do fakulteta. Projekt čine predavanja, izleti i postavljanje izložbe "Eko Info - Pravo na čist okoliš". Ova izložba je već bila postavljena u Opatiji u svibnju, u Speleogaleriji u Kastvu. Sada krasi zidove našeg izložbenog prostora pred zbornicom škole.

Cilj izložbe je stvaranje kritične mase koja zagovara pravo na čist okoliš, koje je ustavno pravo svakog građanina i građanke Hrvatske. Izložba posjetitelje vodi kroz problematiku 6 različitih tema - voda, kemikalije, klimatske promjene, prehrana, održivi turizam i Natura 2000, putem 6 platnenih plakata veličine 1mx1,50.

Zahvaljujemo članovima

Ekološkog društva Žmergo