EKO vijesti

BICIKLIJADA 21.09.2010.

Autor: Dragana Karamarko, 22. 9. 2010.

Europski tjedan kretanja – 16.-22. rujna

U GRADU BEZ MOG AUTOMOBILA - ULICE LJUDIMA

Raul u akcijiEuropski tjedan kretanja u sklopu kampanje „U gradu, bez mog automobila!“, svake godine od 16. do 22. rujna pruža se mogućnost gradovima da promoviraju održive načine kretanja. Cilj akcije je potaknuti svijest građana u potrebama promjene načina kretanja u sredinama, i smanjivanju načina korištenja automobila u svakodnevnom životu zbog zagađivanja okoliša.

Isto tako 22. rujna proglašen je „Danom bez automobila“ a, glavni je cilj toga dana jačanje svijesti o ozbiljnosti onečišćenja izazvanog nepromišljenom uporabom automobila u gradovima, i naglasak na povratak pješaka, biciklista i javnog prijevoza u središte grada.

Ovogodišnja tema obilježavanja europskog tjedna kretanja je „Ulice ljudima!“ čime se želi upozoriti na preveliko korištenje osobnih automobila i poticanja ljudi na pješačenje i vožnje biciklom.

Evo i našeg ravnatelja koji voli vožnju biciklom

REZULTATI NATJECANJA IZMEĐU 7 I 8 RAZREDA:

Cure:

1. Kristina Žigulić, 8.b