Naša eko misija

Projekt "Eko-škole" je međunarodni projekt utemeljen 1981. godine pri Vijeću Europe, a provodi ga Europska zaklada za odgoj i obrazovanje. Nacionalni koordinator projekta u Hrvatskoj je Pokret prijatelja prirode "Lijepa naša ". Eko škola je projekt osmišljen u svrhu provedbe smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitave škole.

ZADAĆA EKO-ŠKOLE

• Ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u svakodnevni život učenika i djelatnika škole.
  • Stvaranje pozitivnog odnosa prema okolišu i razvijanje osjećanja odgovornosti prema njemu.
  • Buđenje interesa i poticanje učenika na aktivnosti kojima će senzibilizirati obitelj i širu zajednicu za problem okoliša.
  • Naglašavanje neophodnosti smanjivanja i zbrinjavanja otpada, te racionalnog korištenja energije i vode.
  • Jednom riječju - ŽIVJETI EKO!

EKO vijesti

Tigrov ples

Autor: Petra Štiglić Bratović, 9. 5. 2013.

Učenici prvih razreda Produženog boravka Volosko prijavili su se na natječaj Franck čaja "Tigrov ples" čiji je cilj ukazati na važnost tjelesne aktivnosti i plesa  za pravilan rast i razvoj djece. Ukoliko uđemo u uži krug moći ćete nas vidjeti na YouTube-u i glasati za nas (više na www.franck.hr).

Koreografiju su osmislile i učenike uvježbale učiteljice Petra Štiglić i Nataša Tomić.

U nastavku pogledajte naš video uradak: