GLOBE vijesti

Predstavljen GLOBE projekt na 6. hrvatskoj konferenciji o vodama

Autor: Dragica Rade, 25. 5. 2015.

Na poziv Grada Opatije i organizatora 6. hrvatske konferencije o vodama pod motom Hrvatske vode na investicijskom valu, 21.svibnja 2015. smo u hotelu Adriatic predstavili ovogodišnji GLOBE projekt Utjecaj otpadnih voda na kvalitetu vode potoka Banina koji je nagrađen na Državnoj smotri GLOBE škola u Daruvaru. Projekt su prezentirale učenice 7.b razreda Mara Paravić, Mia Lanča i Eva Gärtner uz podršku mentorica Radenke Korenjak, Dragice Rade i Katice Seki.

Dobili smo veliki pljesak s preporukom da i dalje nastavimo raditi takve istraživačke projekte te smo pozvani da projekt objavimo u časopisu Hrvatske vode.