GLOBE vijesti

Bacanje Eko-kugli za pročišćavanje vode

Autor: Dragica Rade, 25. 5. 2015.

U petak, 22.svibnja 2015. unatoč lošem vremenu, učenici područne škole Ičići, opatijski vijećnici, članovi DND te učenici GLOBE skupine sudjelovali su u bacanju 3000 eko-kugli za pročišćavanje mora.

Akciju  su proveli komunalno poduzeće Liburnijske vode, Grad Opatija, Osnovna škola »Rikard Katalinić Jeretov« i Društvo »Naša djeca« Opatija u suradnji s tvrtkom Efektivni mikroorganizmi originalna tehnologija Rijeka d.o.o., a u sklopu 6. Konferencije o vodama koja se u organizaciji Hrvatskih voda od 20. do 23. svibnja održava u Opatiji.

Akciji su nazočili župan PGŽ-a Zlatko Komadina, gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić, direktor Liburnijskih voda Ervino Mrak, generalni direktor Hrvatskih voda Ivica Plišić, ravnatelj opatijske škole Fredi Glavan i brojni drugi predstavnici Grada Opatije, ekolozi tvrtke Liburnijske vode, djelatnici opatijskog TZ-a i tvrtke EM tehnologija koja proizvodi eko kugle.

Prethodno smo imali radionicu na kojoj smo upoznati s tehnologijom Efektivnih mikroorganizama i radili eko-kuglice. Nastavljamo suradnji s tvrtkom EM tehnologija i radit ćemo projekt za GLOBE smotru u kojem ćemo koristiti kuglice i pročišćavati vodu.