GLOBE vijesti

Posjet GLOBE skupine Medicinskom fakultetu u Rijeci

Autor: Dragica Rade, 8. 5. 2012.

Devet učenika GLOBE skupine je u pratnji voditeljice GLOBE programa Dragice Rade 3.svibnja 2012. posjetilo Katedru za fiziku Medicinskog fakulteta u Rijeci. Naša škola redovitim sakupljanjem kišnice sudjeluje u projektu Medicinskog fakulteta „Izrada karte stabilnih izotopa oborina na području Republike Hrvatske“. Na Fakultetu su globovci naučili nešto o stabilnim izotopima te se upoznali s postupkom njihovog određivanja.

Zahvaljujemo na gostoprimstvu pročelnici katedre za fiziku prof.dr.sc. Zvjezdani Roller Lutz, Diani Mance, prof. matematike i fizike, Tamari Hunjak, prof. fizike, Marijani Majetić, ing. politehnike i Mili Musulin.

Učenici koji su posjetili Medicinski fakultet:

1. Matea Ivaničić, 8.c
  2. Jure Šunić, 7.b