O školskoj knjižnici

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJKOM, SRIJEDOM I PETKOM

UTORKOM I ČETVRTKOM

knjiznica.rkj@gmail.com

051/703-912

Katalog:

U odgovarajući prozorčić upišite traženi pojam (ime autora ili naslov) i kliknite na "Traži".

Klikni i čitaj

Vijesti iz knjižnice

Mjesec hrvatske knjige i Mjesec prava djece i mladih

Autor: Lorena Mrvčić Fućak, 30. 11. 2020. 10:47

Mjesec hrvatske knjige i Mjesec prava djece i mladih

Dana 21. listopada 2020. godine, obilježili smo Mjesec hrvatske knjige i Mjesec prava djece i mladih. Ove godine  tema Mjeseca hrvatske knjige je očuvanje planete Zemlje pod sloganom „Razlistaj se“.

Četiri učenice iz 4. a razreda razgovarale su s knjižničarkom o planetu Zemlji, animiranome filmu te knjizi Ledeno doba, o važnosti čitanja te pojmu elektroničke knjige. Učenice su izvrsno riješile kviz o prirodnim znamenitostima Republike Hrvatske koji se nalazi na stranicama Knjižnica grada Zagreba.

Učenice su zaključile da bi svako dijete trebalo imati pravo na slobodu, osnovno obrazovanje, a ne prisilni rad iza kojeg je glavna motivacija novac ljudi koji se bogate na dječjem radu.

Bilo nam je lijepo, a najviše od svega nam se sviđa kviz koji je zanimljiv i poučan!