O školskoj knjižnici

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK  8:00-14:00

UTORAK  8:00-14:00

SRIJEDA  8:00-14:00

ČETVRTAK  8:00-14:00

PETAK  8:00 -14:00

knjiznica.rkj@gmail.com

051/703-912

Katalog:

U odgovarajući prozorčić upišite traženi pojam (ime autora ili naslov) i kliknite na "Traži".

Klikni i čitaj

Vijesti iz knjižnice

Naši učenici upoznali su se Mučićevim zvončarima

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 16. 2. 2024. 11:29

Učenici  naše škole posjetili su Gradsku knjižnicu Opatija gdje im je Mirela Tuhtan ispričala priču o Mučićevim zvončarima i zajedno s malim zvončarom Lucijanom demonstrirala kako Mučićev zvončar treba izgledati. Učenici 2. a i 2. b razreda u pratnji svojih učiteljica Dolores Mance, Dajane Jukić, Marijane Mijatović te knjižničarke Serene Calderare Cvjetović. Nakon predstavljanja učenici su sudjelovali u radionici izrade zvončarskih rožica od krep karte.

Video prilog o druženju može se pogledati na ovome linku https://poduckun.net/novosti/u-oku-kamere-opatijski-skolani-upoznali-se-s-mucicevim-zvoncarima

Božićna pošta u školi

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 16. 2. 2024. 11:24

Tradicionalna božićna pošta stigla je u školu i ove godine. Puna kutija pisama punih dobrih želja stigle su na vrijeme u prave ruke zahvaljujući našim poštarima.

Veselo jutro i zvonjava po školi razveselila je učenike i učitelje.

ČITANJE NE POZNAJE GRANICE

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 16. 2. 2024. 09:06

Učenici 4.a i c razreda,Mali knjižničari i Likovno grafička skupina uključeni su u međunarodni knjižničarski projekt Čitanje ne poznaje granice/Branje ne poznaje meja.Cilj projekta je poticanje čitanja i razvoj različite vrste pismenosti, promocija hrvatske dječje književnost europskog identiteta, jezika, povijesti,kulture…
Projekt se provodi u slovenskim i hrvatskim školama na način da se u hrvatskim školama čitaju prijevodi slovenskih autora, a u slovenskim hrvatskih autora.
Naši projektni partneri i prijatelji iz Osnovne škole Spodnja Šiška  Ljubljana odabrali su za čitanje naše velike spisatelje Miru Gavrana i Ivanu Brlić Mažuranić. Također i mi čitamo, slovenske velikane dječje književnosti Ivana Cankara i Otona Župančića.
Završni susret,prezentacija čitalačkih aktivnosti,upoznavanje škola i gradova predviđen je krajem nastavne godine.
Voditelji projekta u našoj školi su knjižničarka Serena Calderara Cvjetović i učiteljica Biljana Mušan.

Biljana Mušan

Lektira i nastavni program u kazalištu i kinu

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 20. 6. 2023. 10:49

Ove školske godine sudjelovali smo u projektu „Lektira i nastavni program u kazalištu i kinu“ koji je pokrenut na inicijativu savjetnika za kulturu gradonačelnika Grada Opatije dr. sc. Roberta Kurelića. Projekt je ostvaren u suradnji Festivala Opatija, a uz potporu Grada Opatije.

Pravila ponašanja na internetu

Autor: Dragica Rade, 12. 5. 2023. 08:20

Upute za elektroničku poštu

• Uzmite u obzir da komunikacija elektroničkom poštom nije potpuno sigurna

• Dobro razmislite o važnosti i osjetljivosti podataka koje tako šaljete.

• Ako prosljeđujete elektroničku poruku od nekoga, nikada ne mijenjajte njezin sadržaj.

• Ako je poruka bila upućeno osobno vama, prije svake javne objave, trebali biste zatražiti dozvolu autora.

• Umjesto objave cijele poruke, možete istaknuti samo važne dijelove.

• Ne zaboravite naznačiti tko je autor te poruke.

• Kao internetski korisnik vjerojatno ste se susreli s tzv. „lancima sreće”. Nikada to ne činite.

• Slanje i stvaranje ovakvih poruka načelno je zabranjeno.

• Obratite pozornost na autorska prava svih materijala koje dostavljate elektroničkom poštom.

• Povrijedite li autorska prava sukobit ćete se sa zakonom koji vrlo jasno štiti autorska djela.

• Dobro je na kraju elektroničke poruke uključiti i dva-tri reda s vašim kontaktnim podacima.

• Nikada u komunikaciji ne koristite isključivo velika slova. TO OSTAVLJA DOJAM KAO DA VIČETE NA NEKOGA.

• Svoje poruke pokušajte držati sažetima.

• Ne šaljite spam (neželjenu poštu) ljudima ili tvrtkama koji to nisu zatražili.

• Na kraju, ali ne najmanje važno – uvijek imajte na umu da komunicirate s drugim ljudskim bićem.

• Osobitu pozornost obratite komunikaciji s ljudima iz zemalja koji pripadaju drugačijim kulturama.

Izvor: https://tesla.carnet.hr/pluginfile.php/22151/mod_resource/content/1/COURSE_9469299_M/my_files/html3.1.htm​