Vijesti iz knjižnice

Državni natječaj „Moja prva knjiga“

Autor: Fredi Glavan, Marija Malnar Zidarić, 24. 1. 2017.

Ove godine prijavili smo se na državni natječaj „Moja prva knjiga“ kojim se potiče učeničko stvaralaštvo, mašta, kreativnost, napose pisanje i ilustriranje vlastite priče. Raznolikost ponuđenih tema omogućava svakom učeniku da pronađe prostor osobne ekspresije. Bilo da pišu o dječjim pravima, ljubavi i brizi prema prirodi, ljubavi i prijateljstvu, nekoj pustolovini i sl., edukativna je potka izražena. Natječaj traje do kraja ožujka, a našu će Školu predstavljati četiri učenika predmetne nastave te nekolicina učenika prvoga razreda PŠ Veprinac.

U sam će nas projekt uvesti gošće iz Udruge Kalibra 25. siječnja prigodnom radionicom u školskoj knjižnici kako bi učenicima i mentorima ukazale na tehničke pojedinosti oko izrade same slikovnice.

Po završetku projekta obavijestit ćemo vas o našim radovima i rezultatima, a do tada poželite nam sreću, razigranu maštu i slikovnice koje će doprijeti do naših najmlađih čitatelja!

Marija Malnar Zidarić, knjižničarka