Vijesti iz knjižnice

MJESEC HRVATSKE KNJIGE (15. 10.-15. 11.)

Autor: Marija Malnar Zidarić, 17. 10. 2017.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, koji se obilježava svake godine od 15. listopada do 15. studenoga, nekolicina učenica 8. a razreda rješavala je 15. listopada nacionalni online kviz za poticanje čitanja pod nazivom „Čitanje ne dolazi u pitanje“. Ovogodišnji zadatak bio je pročitati tri knjige suvremenih autora (Tihomir Horvat: Mali ratnik; Sanja Pilić: Pošalji mi poruku i Maja Brajko-Livaković: Milijunaši) te pristupiti rješavanju kviza koji je, uz  pitanja vezana uz sama djela, sadržavao i  pitanja kojima se željelo provjeriti koliko se učenici znaju služiti e-priručnicima s obzirom da je ovogodišnja manifestacija posvećena i enciklopedicstici.

Naša je Škola i ovogodišnji organizator županijskog natjecanja u čitanju naglas u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Viktor Car Emin“ Opatija.

Planiran je posjet četvrtih razreda Gradskoj knjižnici s prigodnim radionicama vezano uz temu enciklopedistike.