Vijesti iz knjižnice

Stigli straničnici iz Portugala

Autor: Iva Kovačević, 19. 2. 2020.

Stigli stranični iz Portugala! smiley Ove školske godine prijavili smo se na projekt u kojem sudjeluju škole iz cijeloga svijeta. Radi se o Bookmark Exchange Project-u, odnosno Međunarodnoj razmjeni straničnika, što ga svake godine u mjesecu školskih knjižnica organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL), a cilj je razmjena straničnika između dviju škola. Svake se godine uparuju različite škole, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta.

Svaka škola kada se prijavi dobije svoju školu partnera s kojom razmjenjuje straničnike. Naša škola dobila je školu iz Portugala, Oliveira de Azeméis.

Tijekom listopada učenici 7.c, 5.b i 5.c izrađivali su straničnike s motivima grada Opatije, a svaki straničnik su upotpunili i glagoljicom. Straničnici su poslani u Portugal.