> Kultura
Kultura i zabava

FOTOGRAFIJE S PUTOVANJA Prof. IGORA BRAJDIĆA

Autor: Fredi Glavan, 20. 12. 2016.

Kao Božićni poklon, u školi je postavljena izložba
FOTOGRAFIJE S PUTOVANJA Prof. IGORA BRAJDIĆA
u indijanske rezervate i sveta mjesta sjevernomeričkih prerijskih indijanaca Južne Dakote (SAD), ostvareno u ljetu 2016. Gospodin Brajdić je posjetio rezervate PINE RIDGE i ROSEBUD indijanaca iz plemena Lakota (kod nas poznati kao SIOUXI).
Proputovao je i dio graničnih država MINNESOTA, NEBRASKA i WYOMING, prešavši sa svojim društvom za 15 dana oko 4.000 km.
Na putovanju je vidio kako indijanci danas žive i prisustvovao njihoj svetoj ceremoniji koju održavaju samo za sebe (nedostupno za turiste). Na putovanju je posjetio nekoliko prirodnih znamenosti koje su za Indijance svete.

Uskoro će uslijediti i osobna, usmena prezentacija s projiciranjem fotografija.

Profesoru Brajdiću zahvaljujemo na inicijativi i lijepom i edukativnom Božićnom poklonu Školi.