Vijesti iz Izvannastavne aktivnosti (INA)

Komemoracija "Jama Ičići"

Autor: Liljana Host, 25. 4. 2012.

Dana 24. 04. 1945. u Ičićima su nacisti pogubili trideset i sedam nedužnih ljudi. Svake se godine, u Ičićima kod spomenika u čast žrtvama, prisjećamo tog dana. Ta činjenica je vrlo važna za našu povijest, ali i za sadašnjost.

Ove smo godine i mi sudjelovali na komemoraciji u spomen žrtvama Jame Ičići u pratnji profesorice povijesti Liljane Host. Na komemoraciji je sudjelovala Klapa Opatija te je otpjevala nekoliko pjesama u čast žrtvama. Održali su se govori u kojima smo se prisjetili njihove prošlost i na njihove borbenost za domovinu i antifašizam. Vijenac su položili dogradonačelnik grada Opatije Ernie Gigante Dešković i predsjednik UABA Opatija Oleg Mandić, a svijeću je zapalila kći jedne od žrtava.

Daniel Kinkela i Ivan Blašković, 7.c