Vijesti iz Razredne nastave (RN)

Medenjak iz Opatije

Autor: Dragica Rade, 10. 11. 2014.

U petak, 07.11.2014. učenici 4. razreda s učiteljicama  posjetili su manifestaciju “ Medenjak z Opatije „ koja se održavala u sportskoj dvorani Marino Cvetković.

Osim prodajne izložbe pčelinjih proizvoda, gdje su se učenici osladili slatkim medom i mogli probati različite vrste meda, sajam je imao i edukativnu funkciju.

Gđa. Ankica Dušević  - predsjednica pčelarske  udruge  “  Milutin Barač „ Rijeka  informirala je učenike kako nastaje med, koliko truda i brige treba oko pčelica, a i važnosti ove vrste za ekosustav planete. Naglašeno je kako je naša županija geografski na jako dobrom položaju što se tiče uvjeta za prirodnu proizvodnju meda i ostalih pčelinjih proizvoda visoke kvalitete zbog klimatskih uvjeta, te da domaći, lokalni pčelari mogu proizvesti pet do šest sortnih vrsta meda, uz ostale.