Vijesti iz Razredne nastave (RN)

More je živo

Autor: Saša Bačić, 4. 10. 2011.

U ponedjeljak i utorak 3. i 4. listopada 2011. godine održan je projekt "More je živo". Projekt je vodila prof. Maja Novosel.

Prvi dan, u ponedjeljak bili smo u školskoj knjižnici. Ondje su bile izložene biljke i životinje iz Jadrana: spužve, koralji, zvjezdače, puževi, školjkaši, alge i jos mnogo toga. Pogledali smo i fotografije koje su snimljene podvodnom kamerom. Vidjeli smo i kratak filmić o životu biljaka i životinja u Jadranskom moru. Drugi dan prošetali smo se do Lipovice gdje se održalo natjecanje. Svaki razredni odjel imao je svoju kanticu u koju je spremao sve vrste koje su našli na obali i u moru. 4.b imao je 27 vrsta. Kasnije smo imali predavanje koje je održao jedan ronilac. Govorio nam je o ronilačkoj opremi te o pravilnom ronjenju. Kada je predavanje završilo ronilac je zaronio, kasnije je izronio zvjezdaču, morskog krastavca i školjkaše. Nakon svega toga vratili smo se u školu.
Projekt mi se je jako svidio i voljela bih da se još nešto tako događa.

Mara Paravić, 4. b