> Nastava
Vijesti iz nastave

Pokazna vježba – simulacije teške prometne nesreće

Autor: Saša Bačić, 18. 9. 2009.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana prve pomoći, Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Opatija potaklo je inicijativu pokazne vježbe – simulacije teške prometne nesreće.

Pokazna vježba bila je organizirana u ponedjeljak 14. rujna 2009. god. u 10.00 sati u Spinčićevoj ulici na opatijskoj tržnici.

Vježba je objedinjavala intervenciju aktivnosti vatrogasaca, policije, prve pomoći i Crvenog križa. Njihovom zajedničkom akcijom ukazali su građanima na važnost pravodobnog i pravilnog načina pružanja prve pomoći i povezanost svih interventnih službi.

Učenici 6.a razreda naše škole prisustvovali su vježbi u pratnji Dragane Karamarko, učiteljice tehničke kulture, Sonje Rubinić, učiteljice likovne kulture i Jasminke Rađenović, logopedinje škole. Tom su prilikom učenici fotoaparatom zabilježili ovu pokaznu vježbu kojoj je cilj promicanje sigurnosti u prometu, važnost pravilnog ponašanja u prometu kao i pravilni način pružanja prve pomoći.

Dragana Karamarko