> Nastava
Vijesti iz nastave

Javna ustanova Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar - mogućnost posjeta 8.r.

Autor: Fredi Glavan, 27. 11. 2015.

Projekt predviđa da tijekom svog boravka u Vukovaru učenici osmih razreda uče o vukovarskoj tragediji i Domovinskom ratu uopće te o značaju pojedinih akcija u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. U sklopu dvodnevnog posjeta učenici osmih razreda će posjetiti najznačajnije lokacije iz Domovinskog rata. Vukovar će, kako je ranije najavljivano, godišnje posjetiti gotovo 50.000 osmaša.

Osim edukativnog dijela, Ministarstvo branitelja je projekt zamislilo kao gospodarski impuls u osnaživanju turizma, hotelijerstva, ugostiteljstva i trgovine na području Slavonije, Baranje i Srijema.

- Projekt posjeta učenika osmih razreda osnovnih škola Vukovaru je odličan te Grad Vukovar iza njega maksimalno stoji i podržava ga. Ovo je pozitivna ideja da učenici iz cijele Hrvatske dolaze u Vukovar i da spoznaju sve činjenice vezane uz Domovinski rat u Vukovaru - istaknuo je na skupu vukovarski gradonačelnik Ivan Penava.