> Nastava
Vijesti iz nastave

Zahvala roditeljima i učenicima/cama

Autor: Fredi Glavan, 2. 7. 2013.

Dragi roditelji,

na kraju smo još jedne nastavne godine. Vaša djeca, naši učenici – dobila su svoje svjedodžbe i krenula na još jedne ljetne praznike. Neki su radosni, drugi pomalo razočarani – sve je to sastavni dio odrastanja i koračanja u susret zrelosti.

Razvoj djetetove osobnosti, interesa, želja i talenata ovisi o njegovom prirođenom temperamentu i o brojnim vanjskim utjecajima, poput škole ili društva u kojemu se kreće. No, ipak, stručnjaci kažu da razvoj djetetovih vrijednosti, sposobnosti i vještina prije svega ovisi o tome koje se vrijednosti njeguju u njegovoj obitelji.

Učenje ne podrazumijeva samo usvajanje znanja iz knjiga - ono je istraživanje svijeta oko sebe. Iskoristite ovo ljeto i pronađite vrijeme za aktivnosti u kojima učite od svoje djece i ona od vas.

Roditelji i mi učitelji, u duhu promjena koje se školstvu iz dana u dan događaju i u želji da zajednički usmjeravamo mlade ljude k pronalaženju pravih životnih vrijednosti tebamo biti partneri i primjerom pokazati što je to timski rad i što nam on dobroga donosi.

Odgoj djece, zasigurno je najteži zadatak modernoga doba. Želimo vam ugodno ljeto. Uživjate s vašom djecom – djetinjstvo je doba koje nema reprizu!

Dragi učenici/e,

na kraju ove nastavne godine, čestitamo vam na uspjesima. Onima manje uspješnima neka ovo iskustvo bude poticaj za ustrajniji i marljiviji rad. Život pred nas stavlja brojne izazove. Iako vam se ponekad čini da smo na suprotnim stranama i da vas ne razumijemo; mi smo uz vas – nastojimo vas svojim znanjima i iskustvima pripremiti za život.

Danas smo imali čast sudjelovati u dodjeli pohvala našim uspješnim učenicima/cama i mentorima/cama u vijećnici Grada Opatije, koje je uručio zamjenik gradonačelnika Opatije gospodin Fernando Kirigin. Neka tako uspješna bude i nova školska godina.

Uživajte u ljetu. Iskoristite svaki trenutak za druženje s prijateljima, zagrljaj s roditeljima, lijepe trenutke uz one koje volite i koji su vaši uzori.

Vaš ravnatelj: Fredi Glavan, prof.