Vijesti sa natjecanja šk.god. 2012/13.

Nagrade na međunarodnom natječaju Lidice Fine Art u Češkoj

Autor: Saša Bačić, 13. 5. 2013.

Na međunarodnom natječaju Lidice Fine Art u Češkoj su učenici, članovi Multimedije, postigli izvanredne rezultate:
od 24593 radova iz cijelog svijeta fotografija Kristiana Tončića (7.c) je među 143 odabrana rada nagrađena Medaljom na natječaju,

a dvije fotografije Petre Peloze (7.a) i jedna fotografija Stelle Hrvatin (7.c) su među 1200 radova nagrađenih "Počasnim priznanjem" ("Honourable mention").

Nagrađeni radovi su objavljeni te ih možete pogledati na web stranicama "Awards - Lidice 2013.", u nastavku pod "opširnije" te na panou kraj glavnog ulaza u Školu.

Mentori učenika su Saša Bačić, voditelj Multimedije i Sonja Rubinić-Tripar, učiteljica likovne kulture.

Fotografija nagrađena najvišim priznanjem: Medaljom!

Kristian Tončić, 7.c

Radovi nagrađeni "Počasnim priznanjem":

Petra Peloza, 7.a

Stella Hrvatin, 7.c

To je bila 41. MEÐUNARODNA DJEČJA IZLOŽBA LIDICE 2013 -  jedna od najvećih i najstarijih likovnih izložbi za djecu i mlade od 4 - 16 godina u Europi i  svijetu.

Ove godine UNESCO, jedan od suorganizatora ove manifestacije, predložio je da se 41. izdanje izložbe posveti temi: TRADICIJA I NASLJEĐE MOG NARODA.