Vijesti sa natjecanja šk.god. 2012/13.

Državna smotra i natjecanje GLOBE škola

Autor: Dragica Rade, 24. 5. 2013.

I ove godine je naša škola sudjelovala na Državnoj smotri i natjecanju GLOBE škola koja je održana u Zadru od 13. do 15. svibnja 2013. Školu su predstavljali učenici 8.b razreda Ivan Tancabel, Antonio Cetin i Jure Šunić. Predstavili smo istraživački projekt kojeg smo radili ove školske godine u suradnji s komunalnim društvom Komunalac d.o.o. Opatija pod nazivom Kakvoća mora na opatijskim plažama. Na orijentacijskom natjecanju osvojili smo 3. mjesto u konkurenciji 26 osnovnih škole. Učenike je pripremala i vodila mentorica Dragica Rade.

Zahvaljujemo komunalnom društvu Komunalac d.o.o. Opatija i voditeljici Laboratorij, gospođi Alenki Turković Juričić, dipl. san. ing. te učiteljici kemije Katici Seki, dipl. ing. oko pomoći u izradi projekta.

Sažetke istraživačkih projekata, poredak natjecateljskih ekipa te zadatke s natjecanja možete pogledati na hrvatskim GLOBE web stranicama.

Čestitamo!