Vijesti s natjecanja šk.god. 2014/15.

Uspješni čakavčići

Autor: Saša Bačić, Vlatka Crnković, 19. 3. 2015.

Na natječaju Poj riči materinske, koji se 9. godinu zaredom održava u Primoštenu, okupljajući mlade literate čakavskoga izričaja, među 450 literarnih uradaka POHVALJENA je pjesma Moji pranonići, Eme Stupac, učenice 6.a razreda , dok su u  istoimenoj zbirci svoje mjesto našle i pjesma Jesen, Lise Popeškić, učenice 6.a te Moje ruke, Petre Deranja, učenice 5.c razreda.

Pjesme  Moja familija i Daž ne fermuje, Eme Stupac , pjesma Zima, Lise Popeškić, učenica 6.a razreda i sasatavak Dalibor, literarni uradak Lee Puhar, učenice 8.b razreda,  uvrštene su u 20. zbirku najboljih učeničkih čakavskh ostvaraja Čakavčići pul Ronjgi .

Njihova mentorica je Vlatka Crnković.

Čestitamo im i želimo da svojim radovima i dalje slave čakavsku riječ !