> Novinari
Novinari - Vijesti

Obilježen Međunarodni dan djevojčica

Autor: Saša Bačić, Kristina Bačić, Kristina Krapić, 11. 10. 2017.

11. listopada 2017. godine u našoj je školi obilježen Međunarodni dan djevojčica. Tim je povodom društvo "Naša djeca" Opatija u suradnji s Centrom za ženske studije iz Rijeke organiziralo predavanje i debatu pod nazivom "Položaj djevojčica u svijetu"  Predavanje je održala mag. kult. i mag. teologije Greta Grakalić Rački. O položaju djevojčica u svijetu govorila je kroz tri glavne problematike: dječji brakovi, rituali ljepote i obrazovanje. Nakon predavanja u debati su o istoj temi raspravljali učenici sedmih i osmih razreda OŠ Viktora Cara Emina Lovran  i OŠ "R. K. Jeretov" Opatija. Konačni je zaključak da su najranjivije skupine u Hrvatskoj djevojčice Romkinje te djevojčice koje žive u siromaštvu, a cilj nam je svijet s potpunom rodnom ravnopravnošću.

Događaj su medijski popratili Radio Rijeka i HRT u emisiji Dobro jutro Hrvatska.

Petra Deranja 8.c