VATROGASAC KAO POZIV

Autor: Ameli Širola, 16. 11. 2021.

Gost predavač: Dino Škamo, vatrogasac

Razred: 3.a,3.b

Voditeljice: učiteljice Marijana Mijatović i Maja Šikić

Pitali smo se kako je biti i tko može postati vatrogasac. Odgovore na naša pitanja dao nam je naš gost predavač. Dino Škamo je nagrađivani vatrogasac koji je, među ostalima, primio nagradu “Ponos Hrvatske“. Kroz predavanje smo saznali što je sve potrebno kako bi postao vatrogasac i s kojim se sve izazovima vatrogasci moraju nositi. Dino nam je opisao nekoliko situacija u kojima se i sam našao. Učenici su znatiželjno postavljali pitanja i upijali svaki koristan savjet koji nam je vatrogasac dao. Također, ponovili smo znanja iz Prirode i društva, koji je broj vatrogasaca, koje sve podatke moramo reći prilikom poziva u pomoć te što poduzeti u slučaju požara.