Projekti i programi Škole

MULTIMEDIJA
UNICEF - STOP NASILJU
...

Radionica u sklopu projekta „Budi ++“

Autor: Dragica Rade, 19. 3. 2024. 21:57

Kao partneri Centra tehničke kulture Rijeka u projektu „Budi ++“, već nekoliko godina u našoj školi provodimo radionicu u sklopu projekta. Na radionici koju je 12.ožujka 2024. održao vanjski suradnik Loris Rašpolić sudjelovali su učenici 6.b razreda.

Tema je bila robotika, a učenici su se upoznali s naprednijim mogućnostima micro:bita. Učenici su bili vrlo zadovoljni i željno iščekuju radionicu iduće godine.

Više o radionicama koji se provode u CTK-u Rijeka možete pročitati na njihovim mrežnim stranicama https://ctk-rijeka.hr/

EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA

Autor: Dragica Rade, 25. 10. 2023. 17:55

Ove godine uključili smo se u Europski tjedan programiranja u okviru projekta EU CodeWeek s učenicima razredne nastave u matičnoj školi i područnim školama Ičići i Veprinac. Cilj projekta je na zabavan način približiti djeci računalno razmišljanje i programiranje.

Učenici su se upoznali s kodiranjem pomoću tehnike Pixel Art. Aktivnost je uključivala izradu crteža prema zadanim uputama na nekoliko različitih načina pri čemu su učenici iskazali svoju kreativnost pri iznalaženju rješenja.

Aktivnost su provele učiteljice Silvana Blečić Stambulić, Branka Mandić Smoljan i Dragica Rade u razdoblju od 16. do 20. listopada 2023. Učenici su se zabavili i ponosno pokazali svoje radove na kraju aktivnosti.

Predstavili smo projekt „Pametna škola“ na Znanstvenom pikniku

Autor: Dragica Rade, 8. 10. 2023. 23:07

Učenici 8.a razrednog odjela Mia Ferlan, Helena Katalinić, Joakim Dekany, Dante Luka Ojdanić i Filip Jukić su, u pratnji učiteljice Dragice Rade i ravnateljice Milane Međimorec, sudjelovali na Znanstvenom pikniku koji se održao 6. i 7. listopada 2023. u Gornjoj Stubici.

Pokazali smo što sve radimo u školi u sklopu projekta „Pametna škola“ koji provodimo u suradnji s tvrtkom Ericsson Nikola Tesla i Regionalnom razvojnom agencijom PGŽ-a.

Znanstveni piknik je projekt popularizacije znanosti i umjetnosti, međunarodno događanje čiji je glavni cilj promovirati znanost i zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni poziv.

Manifestaciju organizira Udruga Profesor Baltazar uz Institut Ruđer Bošković, CARnet, Hrvatsku zajednicu tehničke kulture i Instituta za popularizaciju znanosti te Krapinsko – zagorsku županija, Grad Donja Stubica i Općina Gornja Stubica.

Drago nam je što smo imali priliku sudjelovati jer smo, osim predstavljanja našeg rada, imali priliku vidjeti široku lepezu onoga što drugi rade i želja nam je sudjelovati i iduće godine kao izlagači i kao posjetitelji.