Općenite vijesti za roditelje

ORGANIZACIJA NASTAVE

Autor: Marijana Mavić, 1. 9. 2021.

OPĆENITO

Nastava je organizirana u jednoj smjeni za sve učenike školske ustanove. Produženi boravak organizirat će se za učenike 1., 2., 3. i 4. razreda i kreće s radom od srijede - 8. rujna 2021. Nastavni sat traje 45 minuta, a nastava je organizirana u blok satima. Školska prehrana je organizirana i započinje u utorak 7.9. 2021. (marenda) i u srijedu 8.9.2021. (ručak). Raspored sati učenici će dobiti prvog nastavnog dana. Svaki razredni odjel ima svoju učionicu, a kabinetska nastava organizirat će se za učenje  predmeta: Fizika, Kemija i Informatika. Tijekom nastavnog dana učenici će imati kratke odmore od 5. minuta i dva duža odmora od 15 minuta tijekom kojih će ići na marendu (iza drugog sata idu učenici 5. i 7. razreda, a nakon trećeg sata su učenici 6. i 8. razreda). U vremenu kada učenici nisu na marendi, borave na školskom dvorištu ili igralištu prema utvrđenom rasporedu. Prilikom ulasku u školu učenici dezinficiraju obuću. Masku su obvezni u učionicama nositi učenici od 5. do 8. razreda. Roditelji su obvezni učenicima mjeriti tjelesnu temperaturu svakoga dana prije kretanja u školu. Detaljnije upute učenici će dobiti od razrednika. Ulaz u školske zgrade i dvorišta dozvoljen je samo učenicima i djelatnicima škole. Prema dogovoru s razrednicima,  predmetnim učiteljima i stručnim suradnicama u školskoj će se ustanovi organizirati roditeljski sastanci i informacije prema unaprijed dogovorenim terminima.

KLIKNI VIŠE!

Za učenike prvih razreda u područnim školama i u Volosku upriličit će se svečana prozivka uz pozdravnu riječ. U pratnji učenika može doći samo jedan roditelj zbog epidemiološke situacije.

Produženi boravak: formirat će se grupe samo jednog razrednog odjela s jednom učiteljicom. Voditeljice grupa (učiteljice) su odgovorne za poštivanje propisanih epidemioloških mjera (održavanje razmaka, pranje ruku) te će informirati roditelje o načinu preuzimanja učenika. Učiteljice će s ravnateljicom škole i stručnim suradnicama razraditi postupanja u specifičnim okolnostima. Program produženog boravka započinje s radom u srijedu 8. rujna 2021.

Ulazak učenika u školu 6. rujna 2021. predviđen je u različitom vremenu sukladno sljedećem rasporedu:

MATIČNA ZGRADA:

• Učenici 4.a,b i c razrednog odjela ulaze u školu u 7:45h. Na nastavi su od 8:00 do 9:35h.
  • Učenici 5. i 7. razreda ulaze u školu u 8:15h. Na nastavi su od 8:30 do 10:05h.
  • Učenici 6. i 8. razreda ulaze u školu u 10:15h. Na nastavi su od 10:30 do 12:05.

ŠKOLA VOLOSKO

• Učenici 1.a razrednog odjela s roditeljima dolaze ispred škole u 17:00h. Razrednica će održati roditeljski sastanak za roditelje, a učiteljica produženog boravka bit će s učenicima do završetka sastanka, najkasnije do 17:50 sati.
  • Učenici 1.b razrednog odjela s roditeljima dolaze ispred škole u 18:00h. Razrednica će održati roditeljski sastanak za roditelje, a učiteljica produženog boravka bit će s učenicima do završetka sastanka. Planirano vrijeme trajanja sastanka je 45 min.
  • Učenici 2.a razrednog odjela ulaze u školu u 7:45h. Na nastavi su od 8:00 do 9:35h.
  • Učenici 2.b razrednog odjela ulaze u školu u 8:15h. Na nastavi su od 8:30 do 10:05h.
  • Učenici 3.a razrednog odjela ulaze u školu u 8:45h. Na nastavi su od 9:00 do 10:35h.
  • Učenici 3.b razrednog odjela ulaze u školu u 9:15h. Na nastavi su od 9:30 do 11:05h.

PODRUČNA ŠKOLA VEPRINAC

• Učenici 1. razreda ulaze u školu u 10:00h. Razrednica će održati roditeljski sastanak za roditelje, a učiteljica produženog boravka bit će s učenicima. Učenici i roditelji su u školi do 10:45h.
  • Učenici 2.razreda ulaze u školu u 7:45h. Na nastavi su od 8:00 do 9:35h.
  • Učenici 3.razreda ulaze u školu u 8:00h. Na nastavi su od 8:15 do 9:50h.

PODRUČNA ŠKOLA IČIĆI

• Učenici 1. razreda ulaze u školu u 11:30h. Razrednica će održati roditeljski sastanak za roditelje, a učiteljica produženog boravka bit će s učenicima. Učenici i roditelji su u školi do 12:15h.
  • Učenici 2. razreda ulaze u školu u 7:45h. Na nastavi su od 8:00 do 9:35h.
  • Učenici 3.razreda ulaze u školu u 8:00h. Na nastavi su od 8:15 do 9:50h.

Prilikom ulaska u školu učenici prolaze preko otirača za dezinfekciju obuće, a učenici od 5. do 8. razreda nose i zaštitne maske. Dočekuju ih dežurni učitelji i upućuju ih u razrede (prema rasporedu razrednih odjela po učionicama). Učenike je potrebno uputiti na pravilno nošenje maski i pridržavanje propisanog razmaka. Razrednik čeka učenike svog razrednog odjela u učionici te vodi brigu o njihovoj propisanoj udaljenosti. Molimo razredne učiteljice i razrednike da posebnu pozornost obrate na nove učenike.

Po završetku nastave razrednici prate učenike do izlaza iz škole.

U svim zgradama prvi nastavni dan traje 2 nastavna sata po 45 minuta. Odmor traje 5 minuta.

Svim djelatnicima i učenicima želimo uspješan početak nove školske godine!