Općenite vijesti za roditelje

Pomoć učenicima koji teže uče

Autor: Nada Lovretić, 15. 3. 2012.

U našoj školi posebna briga vodi se o učenicima s teškoćama u učenju različite etiologije. Dugogodišnji rad s učenicima je to uspješniji što je bolja suradnja s roditeljima. Od ove godine  imamo  mogućnost  korištenja usluga Doma Ivana Brlić Mažuranić u Lovranu.

Dom Ivana Brlić Mažuranić od ove godine pruža usluge pomoći učenicima u učenju po odluci CZSS. Postupak je sljedeći: škola uputi Centru za socijalnu skrb dopis o potrebi pomoći određenom učeniku, uz prethodni razgovor s roditeljima.

CZSS poziva roditelje i učenika, provodi postupak i ako roditelj pristane, upućuje učenika na poludnevni/ cjelodnevni program. Učeniku je osigurana autobusna karta, objed i večera.

Učenici imaju raspored pisanja domaćih zadaća, učenja, odmora, razgovora.

Do sada su naša dva učenika upućena na takvu vrstu pomoći te su pokazali vidan uspjeh.