Vijesti o suradnja s gradom

MOHOROVIČIĆEV ZABAVNO-ZNANSTVENI FESTIVAL

Autor: Fredi Glavan, 31. 1. 2014.

FOTO ALBUM

facebook objava

Udruga SRCE ZA VOLOSKO u suradnji s Osnovnom školom R. K. Jeretov, Opatija, organizira Mohorovičićev zabavno-znanstveni festival u Voloskom koji će se održati 31. siječnja i 1. veljače 2014. godine.
 Mohorovičićev zabavno-znanstveni festival je manifestacija kojoj je cilj približiti znanost djeci, mladima i široj javnosti, odnosno informirati i educirati o aktivnostima i rezultatima u području znanosti, poboljšati javnu percepciju znanstvenika, te motivirati mlade ljude za istraživanje i stjecanje novih znanja.
 Izravan povod organizaciji festivala jest rođenje istaknutog hrvatskog znanstvenika Andrije Mohorovičića u Voloskom. Središnja tema Festivala znanosti biti ce MOHO sloj (Mohorovičićev diskontiniutet). Ovogodišnji festival orijentiran je na djecu predškolske i rane školske dobi, ali pozivamo i sve ostale da se uključe.

Svoj dolazak i učestvovanje potvrdili su nam brojni znanstvenici i predavači koji će uz kratko predavanje, s djecom izvoditi i razne znanstvene pokuse.
 Festivalski program odvijat će se tijekom dva dana na dvije lokacije - u maloj školi R. K. Jeretov (tzv. "stara škola") i u prostoru DSNM Volosko.

Posebnost festivala je natječaj u izradi MOHO slastice (kolač, torte, sladoled,...) Pozvani su svi koji vole i peku kolače da se prijave i donesu svoju slasticu. Veličina, količina i okusi nisu ograničeni. Jedini uvjet je da slastica bude izrađena u slojevima!
 Program festivala:

PROGRAM FESTIVALA:

Petak, 31.1. - mala škola R. K. Jeretov (tzv. "stara škola") u 16 h:
 1. Otvaranje festivala
 2. Predavanje Prof. dr. sc. Rajka Jurdana-Šepić, izv. prof. (Sveučilište u Rijeci, Odjel za fiziku)
 3. Predavanje prof. dr. sc. Hrvoje Grofelnik (Gimnazija Andrije Mohorovičić, Rijeka)
 4. „Lampice“ radionica za razvijanje kreativnosti i darovitosti za predškolski uzrast (Društvo „Naša djeca“ Opatija)
 5. Projekcije animiranih filmova sa znanstvenom tematikom
 6. Izvedba pokusa iz područja fizike i kemije (dr.sc. Mirna Petković Didović i mr.sc. Orjen Petković sa Zavoda za kemiju i biokemiju na Medicinskom fakultetu u Rijeci, te pročelnica Zavoda prof. dr. sc. Čedomila Milin.

Subota, 1.2. - Društvo sportova na moru (DSNM) Volosko u 17 h:
 1. Otvaranje znanstvene zabave uz prigodan kratki dokumentarac na temu Slojevi zemlje
 2. Likovna radionica na temu Slojevi zemlje
 3. Degustacija i ocjenjivanje slastica u slojevima