Vijesti o suradnja s gradom

MALI POKLON IZNENAĐENJE GRADA povodom Sv. Nikole: PEPELJUGA u Centru Gervais (terenska nastava za 4. razred)

Autor: Fredi Glavan, 5. 12. 2017.

Povodom blagdana Svetog Nikole
Kazališna predstava za djecu, 3+
Charles Perrault:
PEPELJUGA
Teatar Naranča, Pula
Utorak, 5. prosinca 2017. u 10.30 sati / Centar Gervais, Opatija

Adaptacija i režija: Majkl Mikolić / Glazba: Marijan Jelenić / Scenografija: Breza Žižović / Kostimografije: Neven Mihić/ Koreografije: Andrea Gotovina/ Tekstovi songova: Luka Juričić / Asistent scenografa: Lena Modrušan / Tehničko vodstvo: Toni Modrušan / Uloge: Mateja Šimunić, Franjo Tončinić, Monika Mihajlović, Saša Ergotić, Bojana Babajić, Ugo Korani, Luka Juričić, Ivona Bulešić, Linda Kliman, Ana Božinović, Ena Bratić, Gea Modrušan, Roberta Stevanović

Trajanje: 42 min

Na repertoaru Teatra "Naranča" svoje je mjesto našao još jedan klasik: bajka o Pepeljugi, lijepoj djevojci koja je ostala bez roditelja, i sada živi s maćehom i razmaženim polusestrama. U životu u kojem nema pravo na svoje djetinjstvo, već je u svojoj kući sluškinja, jedinu radost pronalazi u svojim prijateljima miševima. Rasplesano i raspjevano društvo i njena mašta ulijevaju joj nadu da će njen život doživjeti promjenu.

Tračak nade u bolju budućnost Pepeljugi donosi bal na kojemu će šarmantni princ odabrati svoju buduću ženu, međutim maćeha joj uskraćuje odlazak i čini se kako za Pepeljugu nema svjetlije budućnosti. Ipak njene suze ganu dobru vilu i čarolijom omogućava Pepeljugi odlazak na bal, ali samo do ponoći.

Na balu princ nije mogao odoljeti njenoj ljepoti i dobroti, te se rađa iskrena ljubav koju prekidaju ponoćna zvona. U bijegu Pepeljuga gubi staklenu cipelicu, a princ se daje u potragu vlasnice cipelice koja mu je očarala srce.

Ljubav i veselje zavladaju carstvom kada princ pronađe Pepeljugu i na kraju ona i prijatelji odlaze na dvor u bolji život.