Vijesti o suradnja s gradom

Pravo na financiranje javnog prijevoza za učenike škole

Autor: Fredi Glavan, 23. 8. 2019.

Sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi pravo na financiranje javnog prijevoza imaju učenici od 1.-4. razreda koji stanuju najmanje 3 kilometara od škole i učenici od 5.-8. razreda koji stanuju najmanje 5 kilometara od škole, uz uvjet da su upisani u školu prema upisnom području. Za učenike s teškoćama osigurava se prijevoz bez obzira na udaljenost od mjesta stanovanja do škole.

Učenici koji već imaju važeću karticu Autotroleja kartu ne trebaju odlaziti u Autotrolej već će se automatski upisati pravo na učeničke kartice prema dostavljenom popisu od strane Škole, i to za cijelu školsku godinu. Učenici koji ostvaruju pravo na financiranje prijevoza, a nemaju još napravljenu karticu Autotroleja, trebaju se javiti u školu kako bi dobili potvrdu s kojom odlaze u Autotrolej napraviti karticu i upisati pravo na mjesečnu kartu (Škola na potvrdi treba naznačiti da Grad Opatija financira trošak karte 100%).

Grad Opatija, Škola i KD Autotrolej zaključit će ugovor o financiranju prijevoza učenika za školsku godinu 2019/2020.

Grad Opatija, Upravni odjel za financije i društvene djelatnosti

M.Tita 3, 51410 Opatija