Vijesti o suradnja s gradom

Donacija Školi gospođe Jasne Škorić

Autor: Fredi Glavan, 27. 5. 2013.

Gospođa Jasne Škorić iz Opatije je danas donirala harmoniku:

MELODIJA VIOLETTA crvene boje za potrebe rada glazbenog studija Škole.

Zahvaljujemo na donaciji i obećajemo da će već rabljena harmonika kod nas doživjeti aktivno još dublju starost. (sliku hormonike pogledajte pod opširnije).

Ravnatelj: Fredi Glavan, prof.

Harmonika je polifoni i aerofonski muzički instrument sa klavijaturom ili dugmadima. Muzičar na harmonici (harmonikaš) rukama širi i skuplja mjeh čija zračna struja prolazi kroz ventile. Ove ventile kontrolišu harmonikaševi prsti pritiskom na tipke.
Osim u tradicionalnoj, narodnoj muzici, harmonika je prisutna i kao instrument i u zabavnoj i u klasičnoj muzici. U upotrebi su dvije vrste harmonika: s klavijaturom i s dugmetima. Veličina i zvukotvorna različitost harmonike zavisi od broja tipki na klavijaturi, broju registara i broju basova. Za harmoniku postoji danas poprilično opsežna stručna literatura, čijem obogaćenju doprinose i brojne obrade poznatih kompozicija velikih kompozitora.

Izvor: http://bs.wikipedia.org/wiki/Harmonika

Mi ćemo našu harmoniku iskoristiti za rad vokalno instrumentalnih sastava Škole u našoj prostoriji u Voloskom.

Ujedno zahvaljujemo i ostalim građanima Opatije što nam pomažu u opremanju te prostorije. Tako se u njoj nalazi (na posudbu) kvalitetan komplet akustičnih bubnjeva gospodina Darka Furlana iz Opatije (Yamaha Custom Stage).

I ravnatelj škole Fredi Glavan je dao svoju električnu gitaru Fender Squire Bullet na raspolaganje, kao i lampaško gitarsko pojačalo.

Pozivamo sve građane Opatije da također pomognu u stvaranju sastava škole na način da doniraju što se može još iskoristiti, a njima stoji u nekom kutku njihovih domova. DJeci bi možda moglo poslužiti za vježbu (oprema, rasvjeta, savjet, glazbena literatura). Javite se ravnatelju Škole na školski mail:

rkj@skole.t-com.hr (s naznakom za "ravnatelju za glazbeni studio")

ili nazovite ravnatelja na 099 3157630

ili na Facebook stranice Škole)

Unaprijed zahvaljujemo!