Trening životnih vještina

Teen CAP za učenike osmog razreda

Autor: Saša Bačić, Nada Lovretić, 22. 11. 2016.

Od  22.11. do 7.12. u našoj školi će se provesti TeenCAP za učenike osmog razreda. To je preventivni program  sprječavanja napada na tinejdžere.  Program je razvio Međunarodni centar za prevenciju nasilja u SAD-u 1978.g. kao odgovor na sve veće nasilje nad tinejdžerima. U Hrvatskoj ga provodi Udruga Korak po korak u suradnji sa školama od 1999.g.

CILJ:  - Povećati društvenu osjetljivost o zlostavljanju adolescenata i njihovoj ranjivosti.

Pružiti adolescentima znanje i vještine kako bi se znali nositi s potencijalno opasnim situacijama (zauzeti se za sebe, potražiti pomoć, osvijestiti pravo na sigurnost, slobodu i jakost-moć)
Smanjivati razinu nasilja u njihovim životima.

Program se provodi kroz tri sastavnice: predavanja za osoblje škole, roditelje i radionice za učenike.

22.11.2016.g. RODITELJSKI SASTANAK 8.a, b, c  u 17.30 U UČIONICI ENGLESKOG JEZIKA (15)

Program prevencije zlostavljanja tinejdžera –TeenCAP, roditeljima će predstaviti TeencCAP pomagačice, Maja Maravić i Nada Lovretić.

RASPORED RADIONICA ZA UČENIKE I UČENICE ( Teen CAP pomagači su: Nada Lovretić, Maja Maravić, Eduard Prijić).

a) Predavanje za sve učenike: Maja Maravić i Nada Lovretić

23.11. srijeda 1. sat 8. a ( 43 )

2. sat 8. b ( 30 )

3. sat 8. c  ( 43 )