Učenička zadruga VIVO

21. SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA PRIMORSKO – GORANSKE ŽUPANIJE

Autor: Marijana Mavić, 24. 5. 2022.

U petak 20. svibnja 2022. godine članice naše novoosnovane učeničke zadruge VIVO zajedno s voditeljicom zadruge Martom Blašković Randelj sudjelovale su na 21. smotri učeničkih zadruga Primorsko – goranske županije. Ove godine imali smo priliku izlagati radove naših učenika koji su uključeni u brojne izvannastavne aktivnosti, tj. sekcije naše zadruge.

Našu zadrugu predstavile su učenice trećeg razreda PŠ Ičići: Marija Josipović, Meri Iličić i Natali Ujčić. Učenice su članice sekcije Domaćinstvo koju vodi učiteljica Danijela Simčić Bakunić, a izložile su svoje ukrasne vaze za cvijeće napravljene od tetrapaka te vrećice lavande koje su sami šivali. Osim njihovih proizvoda, na našem stolu mjesto su pronašle i šumeće bombice koje su izradile učenice 7. i 8. razreda u izvannastavnoj aktivnosti HokusPokus Lab učiteljice Marine Bujan Maruna te sok od bazge koji su napravili učenici PŠ Veprinac zajedno s učiteljicom Tatjanom Bonazza-Čekada.

Bilo nam je ovo jedno lijepo iskustvo i veselimo se budućim smotrama.