Vijesti o upravljanju školom

Zahvala školi za pripremu istraživanja eTIMSS 2019.

Autor: Fredi Glavan, 9. 3. 2019.

Čestitamo našim učenicima/cama i mentorici kolegici Dragici Rade i pomoći kolegice pedagoginje Nade Lovretić!

Poštovani ravnatelji osnovnih škola, poštovani školski koordinatori i provoditelji TIMSS istraživanja, zahvaljujemo na dosadašnjoj suradnji s Centrom u obavljanju svih pripremnih aktivnosti za provedbu TIMSS-a 2019. Kako ste upoznati, provedba započinje 18. ožujka i trajat će sve do proljetnih praznika u travnju. Zahvaljujemo svim školskim koordinatorima i djelatnicima škola na uspješnom priključivanju ovome istraživanju. Također smo zahvalni onima koji su do sada uspjeli osigurati zadovoljavajući odaziv i potpisivanje suglasnosti roditelja/skrbnika učenika za sudjelovanje u ovom važnom istraživanju te pozivamo još jednom one koji su u tome dijelu naišli na određene izazove da pokušaju još jednom motivirati roditelje i učenike odabranih razrednih odjela da nam se pridruže.

TIMSS istraživanje prati trendove u postignućima učenika u području matematike i prirodoslovlja već treći ciklus u Republici Hrvatskoj i stoga predstavlja važan izvor podataka za kreiranje obrazovne politike. Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, kao njegov provoditelj, stoji Vam na raspolaganju za svu organizacijsku podršku kako bismo i ovaj put uspješno proveli TIMSS u našoj zemlji.

Srdačan pozdrav, Ivana Katavić

Ravnateljica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja