Vijesti o upravljanju školom

PLAN I PROGRAM EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA

Autor: Fredi Glavan, 12. 10. 2013.

Plan i program evakuacije i spašavanja

Plan i program evakuacije i spašavanja propisan je Pravilnikom o zaštiti od požara te je kao takav preduvjet za planiranje i provođenje evakuacije i spašavanja u objektima. Iznenadni događaji, koji mogu ugroziti život i/ili zdravlje, učenika/ca, zaposlenika i drugih osoba na lokaciji i zbog kojih se mora organizirati brza i učinkovita evakuacija, mogu nastati od unutarnjih izvora opasnosti (požar, eksplozija, panika) i vanjskih izvora opasnosti (udar groma, potres, olujni vjetrovi, opasno zračenje, nuklearna opasnost ili biološka opasnost).