U sklopu manifestacije Tjedan dječje dobre knjige u Gradskoj knjižnici Opatija održano je predstavljanje slikovnice „Dom“ autorice Maje Bjondić, uz prigodnu radionicu pod nazivom „Kako ilustrirati slikovnicu“.
Događanju su prisustvovali učenici 4.a razreda u pratnji svoje učiteljice Dolores Mnace te knjižničarke Serene Calderara Cvjetović. Program je započeo predstavljanjem slikovnice „Dom“, tijekom kojeg su učenici imali priliku upoznati se s temom i porukom djela, kao i s procesom nastanka slikovnice – od ideje do realizacije.
Nakon predstavljanja uslijedila je kreativna radionica „Kako ilustrirati slikovnicu“. Učenici su aktivno sudjelovali u radu, pokazali velik interes i maštovitost te su kroz praktičan rad naučili osnovne korake u izradi ilustracija. Radionica je potaknula njihovu kreativnost, likovno izražavanje i razumijevanje važnosti vizualnog pripovijedanja u dječjoj književnosti.

