Održan je 2. festival stripa za djecu i mlade Jedan, dva…STRIP! za učenike svih osnovnih i srednjih škola. Žiriranje Strip festivala bilo je u Gradskoj knjižnici Zagreb, na dječjem odjelu, na Starčevićevom trgu 1.

Okupila se ekipa od tri člana žirija kako bi pregledali stripove pristigle na ovogodišnji natječaj. To su bili Darko Macan, Goran Duplančić i Branka Hollingsworth Nara. Pristigao je velik broj stripova, sa svih strana Hrvatske i također iz susjedne BIH.

Članovi žirija pazili su na zadovoljene kriterije poput priče, crteža, režije i kadriranja te korištenje strip elemenata.

Odlučili su nagraditi 10 najboljih stripova i još su 10 stripova  pohvalili. Nagradu su dobili učenik i učenica iz naše škole, a to su Maro Staničić, 2.b s mentoricom Majom Šikić i Sara Sabo, 4.b s mentoricom Nikolinom Stojković.

Proglašenje finalista i dodjela nagrada bila je u subotu 10. svibnja u 12 sati u Gradskoj knjižnici Rijeka te je bila i otvorena izložba s nagrađenim i pohvaljenim radovima. Bili smo jako sretni i ponosni da  se naših dvoje učenika našlo među 10 nagrađenih u takvoj jakoj konkurenciji.

Bilo je lijepo, svečano, zanimljivo, a posebno su nas dirnuli učenici i učenice iz razreda sa svojim roditeljima koji su došli podržati naše nagrađene i zapljeskali njihovom uspjehu.

Nezaboravno iskustvo i prekrasna uspomena. Bravo Maro i Sara!!

Nadamo se da je to tek jedan od koraka na vašem putu prema ostvarenju svojih snova i stvaranju kreativnih radova.

Skip to content